Zabytkowy XIX-wieczny budynek Klasztoru na wrocławskich Karłowicach został przez nas odrestaurowany i zaadaptowany na wyjątkowe miejsce pełniące współczesne funkcje hotelowe. Renowacja wnętrz odbyła się ze szczególna troską o oryginalny wygląd i kształt wnętrz oraz pod nadzorem konserwatora zabytków.
W budynku zachowaliśmy jak najwięcej oryginalnych materiałów i elementów wykończenia, takich jak: cegła, kafle, drewniane schody, rzeźby i tynki. Charakterystyczne dla wnętrz są też sklepienia oraz duże, okazałe okna z widokiem na przyklasztorny park. W środku znajduje się restauracja, kawiarnia, sale eventowe, bar, księgarnia oraz atelier „ToMy” Fundacji L.Grochowskiej.
W lewym skrzydle Klasztoru cały czas mieszkają i pracują siostry Franciszkanki. Ich przemiłe sąsiedztwo kształtuje po części charakter tego miejsca. Własnością sióstr jest piękna klasztorna kaplica z kolorowymi witrażami i freskami. Jest to miejsce idealne na uroczystość ślubną.
Otoczenie prywatnego parku ze starodrzewiem, kawiarnia na tarasach frontowych hotelu oraz patio restauracji od strony parku sprawiają, że jest to idealne miejsce na odpoczynek po pracy w tygodniu jak i na prywatny, weekendowy relaks. Dogodna lokalizacja obiektu gwarantuje szybką komunikację z najważniejszymi punktami miasta.
Współczesność i historia
Arche Klasztor Wrocław to niezwykły hotel, który powstał w odrestaurowanym klasztornym kompleksie z XIX wieku. Odkrywamy historię na nowo i przywracamy do życia architektoniczne perełki, nadając im nowoczesne, aktualne przeznaczenie.
W tym wyjątkowym, okazałym budynku z czerwonej cegły powstało 86 komfortowych pokoi, restauracja z patio, kawiarnia i bar. Ponadto w obiekcie znajduje się Atelier toMy , przepiękna klasztorna kaplica i księgarnia. Wnętrza zachowują swój oryginalny klimat przez co pobyt w Arche Klasztor jest szczególnym doświadczeniem , w którym współczesność łączy się z historią.
Klasztor
Projekt jest unikatowy w skali Europy i świata pod wieloma względami. W lewym skrzydle klasztoru cały czas mieszkają i pracują siostry Franciszkanki. Założeniem inwestycji było zachowanie w jak największym stopniu tego, co już jest. Bez upiększania i wymyślania na nowo. Na ścianach klatek schodowych celowo pozostawiono fragmenty kolorowych tynków, a kamienne rzeźby odświeżono i przywrócono na ich dawne miejsca. Wszystkie prace prowadzone były pod nadzorem konserwatora zabytków.